Jóga – Zpěv – Tanec

Tematín v termínu 2-8.7.2017 s Yannii v Moravanech nad Váhom

DSC03389

 Vyzkoušejte jeden den s námi, a ochutnáte klíč ke štěstí, lásce, moudrosti, pokoře, radosti a umění plout životem.  Jednodenní vstupy na konci textu.
 
Thierryho vize semináře:

1. Hodiny zpěvu každý den v rámci délky pobytu

Jeden den volno v případě vícedenních seminářů k osobní regeneraci a pobytu v přírodě

Na závěr koncert pro veřejnost – místo upřesníme
Některé poznatky blahodárnosti zpěvu:
Zpěv produkuje endorfiny v těle, dodává energii a posiluje celý náš organismus
Zpěv podporuje lepší krevní oběh a zajistí tak lepší okysličení buněk
Zpěvem produkujeme hormon radosti stejně jako při pohlavním aktu
Břišní a mezižeberní svaly jsou při zpěvu posilovány
Zpívání zvyšuje paměť a koncentraci
Zpěv omezuje množení bakterií v nose a krku
Tady je shrnutí mé hudební kariéry:
„Bylo mi 14 let, kdy jsem poprvé ucítil vzrušující pocit vyvolán hudbou, tedy především hlasem. Stalo se to při poslechu rádia, kde hráli Mesiáše od Georg Friedrich Händela. Běžně jsem na Martiniku poslouchal styly jako  biguine, jazz, zouk a francouzský pop. Ale právě toto Handelovo oratorium ve mě vyvolalo nesmírně silné emoce, které pro mě byly zatím neznámé a nepochopitelné. Okamžitě jsem začal toužit studovat hudbu, abych mohl sdílet tyto pocity a šířit tyto emoce dále.
Velmi rychle jsme se naučil hrát na piano, učil jsme se zpěvu a později i sbormistrovství. A měl jsem to potěšení slyšet narůstající počet osob, jak sdílí své pocity radosti a znovuzískané důvěry díky pěvecké zkušenosti.
Od té doby trávím svůj život šířením pohody (pozitivních emocí) při dirigování sborů (v různých institucích, firmách, věznicích, …).
Zvu vás tedy, abyste přišli zažít pocit lepšího bytí skrze zpěv. „
Janina vize
 jana24jóga sárí tanec závojjana54
Ranní cvičení jógy a práce s pránou (každý den 7.00 pro ranní ptáčata východy slunce…)
Odpolední nebo večerní hry s tancem a nástroji (šamanské bubny, šťěrkátka, jembe, kytara, píšťaly aj.) dle možností spojení s Thierryho hodinami zpěvu), během dne povídání a tématech přírody, zákonitostech vesmíru, hudby, zvuky, možnosti masáží, učení moudrosti dávných kultur, učení chůze a běhu na boso, vycházky s instruktáží a výkladem, intuitivní malování (program je bohatý, základem je zpěv, jóga, tance s povídáním, ostatní záleží na možnostech na místě a respektem také osobního volna každého a regeneraci instruktorů, mohou se zajistit masáže mimo program, a možné je vše v souladu se vším,  další možnosti se dovíte po rezervaci v info mailu, možný je  výlet do okolních míst atd.
Jana má osmileté základní vzdělání hry na housle, vyzkoušela si i hru v orchestru, nicméně zkušenosti v klasické výuce ji odradily do doby, než poznala Vlastimila Marka a jeho přednášky a knihy o hudbě a zvucích. Začala se věnovat intuitivnímu zpěvu, sborovému zpěvu jen krátce a hře na různé nástroje – šamanský buben, jembe, píšťaly, kytaru a další. Co je nejvíc přirozené pro Janu je lidský hlas, který máme vždy s sebou a dokáže o nás mnohé prozradit, analýze hlasu se věnuje z hlediska praxe každý den. Podle hlasu poznává nitro lidí a zvuky přírody dokáže vnímat skrze svůj hlas, umí se naladit na zvuky Země a Vesmíru a to intuitivně bez přípravy dokáže zazpívat svým hlasem. V přírodě je hlas nejpřirozenější a v podobě meditace zpěvem, cvičením jógy v Posvátné geometrii a učením dávný kultur, přibližuje lidem skutečný potenciál sebe sama, a pomáhá jim více poznat jejich vlastní cestu skrze srdce a velkou životní sílu Prány z níž každý žijeme.
Pro koho je pobyt určen:
Je směrován osobám, které se zajímají komplexně o tělo, mysl a duši. Je pro každého. Jedná se o trojjedinou strukturu bytí a o uvědomění si něčeho, co se v člověku objevuje již v okamžiku, kdy přichází na svět.
Proč tato kombinace:
Současně probíhající práce s tělem, myslí, duší lze člověku přiblížit jeho skutečnou přirozenost, přiblížit mu jeho existující obraz, vydobýt z nitra celou pravdu, na níž byl zformován život. Tělo – mysl – duše jsou především tři úrovně existence člověka, které vedou ke zdraví, sebepoznání a sebeuvědomění.
Jóga – Pohyb Těla – Body
Zpěv – Hlas – Zvuk – Mysl – Mind
Tanec – Duše – Barvy – Umění – Soul
Cíle pobytu:
Člověk se začal po mnoha letech své existence, během obrovských změn, které nastaly v jeho osudu a okolním prostředí, odklánět od svého přirozeného bytí a ocitl se ve stavu věčného boje o přežití. Postupně byl k takovému jednání přinucen, ale to jistě nijak neospravedlňuje  nedostatek lidskosti u lidí, kteří jiným způsobují křivdu nebo dokonce smrt. Avšak je třeba odpustit, a to každému! Také sobě, a současně slíbit, že začínáme svůj život budovat od začátku, právě od této chvíle. Skutky, které člověk označuje jako „Zlo“ jsou pouze formou našeho myšlení. Sami dokážeme hledat a najít příčinu každého problému u sebe. to vše prostřednictvím zpěvu, pohybu, přírodou,
Co budeme dělat:
Každý člověk se může odvážit, vzít život do svých rukou, když se seznámí se zásadami správného dýchání, silou zvuku a hlasu, alternativními metodami, nadčasovými životními pravdami a moudrostí dávných kultur, smyslem vlastní existence.
Tělo – pohyb – jóga – osvobození se od svárů napětí, strnulosti a bolesti bez přetěžování končetin, a umělého pumpování svalů, bez škodlivých následků. Osvědčená cvičení jógy, tai chi, umožňující pohyb energie Chi nebo Prány v organismu.
Zvuk – hlas – mysl – má obrovskou moc, uzdravující, tvůrčí, velice pozitivní, ale stejně tak ničící. Dokáže vyléčit, ale dokáže i zabít. Na počátku bylo slovo, vlnový zvuk určený kmitočtem.  Kolik jen zvuků se dostane během dne do vašich uší, a probíhají skrze tělo a způsobuje hluboké změny v organismu na poli fyzickém emocionálním, psychickém, duchovním současně. Kolik informací v sobě nese samotný lidský hlas! Slovo dokáže změnit v našem životě téměř všechno. Jeho energie jsou nejdůležitější činností v přirozeném světě. Slovem můžeme navrátit životu, zažehnout jiskřičku, novou myšlenku, moudrou aktivitu ale i slovem můžeme zničit. Budeme se učit léčivé tóny zpěvu na tělo, mysl i duši současně působením různých zvuků, pozitivních písní pocítíme vibrace a kmitočty individuálních hlasů či nástrojů.
Tanec – Duše – Barva – je oknem pro duši, oči jsou zrcadlem duše, tělo zrcadlí duši. Barvy a pohyb těla mohou být krásné, barevné, zářivé, nebo také mdlé, tmavé, smutné. Intuitivním tancem a tanci světa rozzáříme jiskru v očích, a vyjádříme své pocity skrze pohyb tance. Malování je činnost ukazující stav duše a vyjádření, kde se člověk nachází.
Možnosti spolupráce
 Intuitivní  zpěv s vlastní aparaturou       v rámci kraje  Zlín do 30 km     /dál  plus náklady na dopravu a ubytovaní/                                                                                                                                      

Možnost zahrnout program Yannii a Vyrovnanost ukázky výuky zpěvu, cvičení hlasu, uvolnění těla a dechu.

Zpěv s doprovodným klavírem dle vlastního repertoáru žánr Blues, Soul, Jazz, Pop, Klasic

                                                                 

Zpěv s klavírem na speciální příležitost /klient si vybírá písně, nebo repertoár sám, nebo částečně vlastní a částečně na přání zadavatele                                                                                                                cena dohodou

Výuka zpěvu skupina                                                                                        2-5 osob  

Výuka zpěvu velká skupina                                                                           nad  5 osob              

Výuka zpěvu soukromě, individuální práce s klientem pravidelné hodiny                                                  

Výuka Rytmoterapie /bubnování, vytleskávání, hra s nástroji, cvičení pravé a levé mozkové hemisféry, systém Hudba jinak/      2 a více osob                                   

Celý systém práce s klientem  Vyrovnanost        úvodní konzultace      a další aktivity s hudbou a zpěvem dle dohody a práce klienta na sobě samém                                                                                                                                   

Frekvenční medicína   dle energetické a emoční zátěže klienta     

Terapie masáží   

                                                                                                                         

Zpěv, zvuk, světlo, terapeutická jóga, Pranic Healing, vodoléčba, léčba pohybem, léčba chůzí, bosé chození, emoční anatomie, frekvenční medicína,  výuka       

Víkendový kurz 2 dny  skupina 10 lidí 

Systém Vyrovnanost – jóga, tanec, aktivní procházky krajinou s výkladem o přírodě, chůzi na boso, zpěv, poradenství, Rytmoterapie, Hudba jinak,